Filters
اولویت ها
جستجو

بهترین عادت های قبل از خواب

در این مطلب با ۱۰ مورد از بهترین عادت ها در شب و قبل از خواب آشنا می‌شویم. معمولاً این عادات را انجام نمی دهیم ، لازم است فقط سعی کنیم و تفاوت ایجاد کنیم.

1. تلفن همراه خود را ساعت 22:30 خاموش کنید و از تماشای اینستاگرام، تیک تاک، تلگرام و سایر برنامه های رسانه های اجتماعی  اجتناب کنید ، موبایل و شبکه‌های اجتماعی  باعث می شوند تا دیر وقت بیدار بمانید.


2. در دوران قرنطینه و رعایت پروتکلهای بهداشتی ، دستان خود را مرتباً بشویید و همیشه قبل از خواب دندان های خود را مسواک بزنید و قبل از خواب دوش بگیرید.


3.  شام را زود و تا قبل از ساعت 8 شب بخورید و 20 دقیقه پیاده روی کنید، مطالعات  علمی می گویند خوردن یک شام دیرهنگام می تواند باعث افزایش وزن و افزایش سطح قند خون شود.

4. پاهایتان را به مدت 10 دقیقه در آب گرم قرار دهید ، برای سلامتی تان مفید است.


5.   استرس و نگرانی های خود را فراموش کنید با خاطری آسوده به رختخواب بروید، وقتی سرتان را روی بالش قرار دادید ، تمام نگرانی ها و افکار را کنار بگذارید. فقط بخوابید و به چیز دیگری فکر نکنید.


6. هرگز عصبانی به رختخواب نروید.


7. آماده شدن برای فردا (چه چیزی بپوشیم ، چه چیزی بخریم ، چه کاری باید انجام دهیم ...).  فکر کردن به این موضوعات کمک می کند تا  بعد از بیدار شدن،  تنش کمتری داشته باشید زیرا برنامه ای برای اجرای آن دارید.


8. حداقل 10 صفحه از یک کتاب را بخوانید. اگر غیر داستانی باشد ، بهتر است.


9. سه  مورد از نکات مثبت زندگی بنویسید که به خاطر آنها سپاسگزار هستید.


10. یک نفس عمیق بکشید، دم و بازدم.


برای تغییر از همین امروز شروع کنید. بیایید یک تغییر ایجاد کنیم.

انصراف از نظر